Doskonałe wyniki sprzedaży Volkswagena XL1

lis 10th, 2014 | Przez | Kategoria: Aktualności

Początkowe prognozy specjalistów dotyczące planowanej sprzedaży Volkswagena XL1 nie wyglądały obiecująco. Wszyscy zgodnie twierdzili, że cena samochodu (w Polsce trzeba za niego zapłacić blisko 500 tys. złotych) będzie barierą dla wielu kierowców. Okazuje się, że niekoniecznie…

Volkswagen-XL-Wielka-BrytaniaCo prawda, dostępna pula egzemplarzy Volkswagena XL1 nie jest oszałamiająca, bo wynosi 200 egzemplarzy w całej Europie, ale na niektórych rynkach zostały wykupione już wszystkie dostępne samochody. Przykładem może być m.in. rynek w Wielkiej Brytanii, na który niemiecki koncern przeznaczył 30 sztuk auta – wszystkie rozeszły się w błyskawicznym tempie.

Cena Volkswagena XL1 w Wielkiej Brytanii wynosi 100 tys. funtów. Nie stanowiło to przeszkody dla klientów, którzy zdecydowali się nabyć nowoczesną hybrydę niemieckiego koncernu. Wśród nabywców modelu XL1 znalazły się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i klienci indywidualni. Z informacji podanych przez brytyjską prasę wynika, że jedna z firm zakupiła 3 egzemplarze Volkswagena XL1 po to, aby wystawić je w swoich biurach na różnych kontynentach.

Przypomnijmy, że Volkswagen XL1 to samochód hybrydowy, który napędzany jest za pośrednictwem 0,8-litrowej, wysokoprężnej jednostki napędowej współpracującej z silnikiem elektrycznym generującym 27 KM mocy. Łączna moc napędu wynosi 74 KM. Największą zaletą samochodu ma być rekordowo niskie spalanie, które wg danych Volkswagena będzie wynosiło zaledwie 0,9 litra na każde pokonane 100 km.

Tagi: , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. nie wiem dlaczego ale ten model w oógle mi się nie podoba, jest przekombinowany i w efekcie po prostu brzydki. Wygląda jak jakaś zabawka a nie porządny samochód. Owszem pod maską jest świetny, ale na zewnątrz wręcz przeciwnie.

Skomentuj