Elektryczne nowości Volkswagena

Wrz 2nd, 2013 | Przez | Kategoria: Aktualności

Volkswagen zaczyna celować w samochody elektryczne. Podczas nadchodzących Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie niemiecki koncern zaprezentuje dwa auta elektryczne – VW e-Golfa oraz Up!

e-golf vw up!Zaskoczenie wzbudził fakt, iż nie będą to koncepty, a wersje przystosowane do seryjnej produkcji. Wszystko wskazuje więc na to, że jeszcze w tym roku oba pojazdy trafią do salonów Volkswagena z całego świata.

Volkswagen e-Golf napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 115 KM, a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 270 Nm. Umożliwia to rozpędzanie się samochodu od 0 do 100 km/h w czasie nieco ponad 10 sekund, lecz prędkość maksymalna ograniczona została do zaledwie 130 km/h. Auto wyposażone jest w akumulatory o pojemności 24,2 kWh, co może przełożyć się na zasięg nawet do 190 km.

Volkswagen Up! jest mniejszy od e-Golfa. Jednostka napędowa zamontowana pod maską tego modelu będzie generować 82 KM mocy przy maksymalnym momencie obrotowym z rzędu 220 Nm. Samochód od 0 do 100 km/h rozpędzać się będzie w czasie 12,4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 130 km/h. Pełny zasięg modelu wyniesie 160 kilometrów. Póki co nie wiadomo jaki czas potrzebny będzie do pełnego naładowania tych modeli, ale wiemy, że Volkswagen zaoferuje w sprzedaży specjalne ładowarki, które będą w stanie naładować baterie do poziomu 80% w zaledwie 30 minut.

Tagi: , , , , ,

Skomentuj