Elektryczny Volkswagen Budd-e przyszłością marki?

sty 16th, 2016 | Przez | Kategoria: Aktualności

O pojazdach z napędem elektrycznym z każdym kolejnym miesiącem robi się coraz głośniej. Topowe koncerny motoryzacyjne prześcigają się w stwierdzeniach, że to właśnie prąd stanowi przyszłość w motoryzacji, a dowodem na to jest zaprezentowany przez Volkswagena model Budd-e.

volkswagen-budd-eTajemniczy koncept o nazwie Volkswagen Budd-e został zaprezentowany podczas wystawy sprzętu elektronicznego CES w Las Vegas. Według zapowiedzi przedstawicieli niemieckiego koncernu, samochód jest nawiązaniem do pierwszego Volkswagena Bulli. Volkswagen Budd-e wyposażony jest w napęd na cztery koła, a silniki jakie są do tego wykorzystywane są w stanie generować aż 317 KM mocy. Przyspieszenia auta wyniesie 6,9 sekundy do pierwszych 100 km/h, zaś prędkość maksymalna zostanie ograniczona do 150 km/h.

Ciekawym zabiegiem jest umieszczenie akumulatorów w podłodze samochodu, co nie wpływa w znaczącym stopniu na zagospodarowanie przestrzeni wewnątrz pojazdu. Dodatkowo, ogromnym atutem Volkswagena Budd-e jest imponujący zasięg przy jednym ładowaniu, mający wynosić aż 533 kilometry z systemem fastcharging, umożliwiającym szybkie naładowanie baterii do poziomu 80% w czasie zaledwie 30 minut.

Na razie nie wiadomo, czy samochód trafi do seryjnej produkcji.

Tagi: , , , , , , , ,

Skomentuj