Golf VII będzie produkowany w Brazylii

Paź 11th, 2013 | Przez | Kategoria: Aktualności

Volkswagen Golf to samochód, który sprzedawany jest niemal na całym świecie. W celu obniżenia kosztów produkcji oraz szerszej dostępności gamy modelowej niemiecki koncern decyduje się na budowę fabryk na całym świecie.

volkswagen-golf-viiVolkswagen Golf VII produkowany jest m.in. w Chinach oraz w Niemczech, a najnowsza taśma produkcyjna otwarta zostanie w Brazylii. Niemiecki koncern ma zamiar wyłożyć aż 170 milionów euro na rozbudowę i unowocześnienie fabryki w Kurytybie (Brazylia). Inwestycja ta ma umożliwić seryjną produkcję najnowszego Golfa, siódmej generacji.

Modernizacja pozwoli także na produkcję Audi A3 Limousine, które prawdopodobnie w najbliższym czasie zacznie opuszczać linie produkcyjne brazylijskiej fabryki Volkswagena. Aktualnie w Brazylii produkowane są samochody o oznaczeniu Fox, które na tamtejszy rynek trafiają w kilku odmianach Band Fox, Fox BlueMotion, CrossFox oraz SpaceFox.

Rozbudowa i unowocześnienia fabryki w Kurytybie jest w stanie zwiększyć jej moce produkcyjne nawet o 30%. Pierwsze Golfy siódmej generacji opuszczą taśmy produkcyjne brazylijskiej fabryki już w 2015 roku, a do tego czasu auta na tamtejszy rynek importowane będą z Niemiec.

Tagi: , , , ,

Skomentuj