Kolejna generacja Passata coraz bliżej

Cze 13th, 2014 | Przez | Kategoria: Aktualności

Volkswagen szykuje się na wprowadzenie na rynek kolejnej, ósmej już generacji swojego flagowego samochodu – Passata. Do sieci wyciekły zdjęcia, które mają zwiastować nadejście nowego produktu niemieckiego koncernu.

volkswagen-passat-b8-2015Marketingowcy Volkswagena nie chcą od razu odkrywać kart, więc możemy przypuszczać, iż emocje standardowo będą dawkowane, a kolejne zapowiedzi nowego Passata będą wypuszczane do sieci co jakiś czas. Na oficjalne zdjęcia samochodu będziemy musieli poczekać co najmniej do lipca bieżącego roku.

Na jednym z opublikowanych zdjęć Volkswagen Passat jest co prawda szczelnie przykryty, ale w oczy rzuca nowy kształt świateł wykonanych w technologii LED. Warto dodać również, że ósma generacja Passata będzie okazją do debiutu nowego silnika Volkswagena – 2.0 TDI BiTurbo.

Według zapewnień producenta samochód będzie miał mniejsze wymiary w zestawieniu ze swoim poprzednikiem. Oprócz tego za pośrednictwem szeroko zastosowanego aluminium masa samochodu również spadnie średnio o ok. 85 kg. Nowego Volkswagena Passata ósmej generacji będzie można zobaczyć jesienią bieżącego roku podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu.

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj