Nadchodzi debiut elektrycznego Volkswagena

mar 26th, 2013 | Przez | Kategoria: Aktualności

Wielkimi krokami zbliża się premiera pierwszego, w pełni elektrycznego Volkswagena. Czteroosobowy model e-up! o zasięgu 150 kilometrów zostanie oficjalnie zaprezentowany już we wrześniu, a niedługo później ruszy pierwsza seria zamówień.

vw e-up!Debiut elektrycznego Volkswagena e-up! został zaplanowany na Międzynarodowy Targi Motoryzacyjne w Frankfurcie, które rozpoczną się we wrześniu. Model e-up! jest pierwszym, w pełni elektrycznym samochodem koncernu z Wolfsburga. Ma on realizować nową koncepcję pojazdów przystosowanych do codziennego poruszania się po mieście. Według zapewnień producenta maksymalny zasięg samochodu wynosi około 150 kilometrów. Volkswagen postanowił również maksymalnie skrócić czas potrzebny na naładowanie baterii – zaledwie 30 minut ma wystarczyć, aby napełnić ją do wartości 80%.

Do zasilania Volkswagena e-up! służy silnik elektryczny o maksymalnej mocy 85 KM (moc długotrwała wynosi 55 KM). Z kolei maksymalny moment obrotowy wynosi 210 Nm i jest dostępny od razu w momencie uruchomienia silnika. Od 0 do 100 km/h VW e-up! przyspiesza w czasie 14 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 135 km/h. Złącze do ładowania ukryte jest za klapką wlewu paliwa. W bogatszych wersjach wyposażeniowych e-up’a! możemy otrzymać system ładowania CCS (z ang. Combined Charging System), który umożliwia ładowanie zarówno przy wykorzystaniu prądu stałego jak i zmiennego.

Tagi: , , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Prezentuje się bardzo interesujące. W sumie od dawna podobają mi się hybrydy, jednak jeszcze nie miałem okazji się takim autkiem przejechać. A ten Volkswagen kusi. 🙂

Skomentuj