Nowy Passat już na jesieni

maj 26th, 2014 | Przez | Kategoria: Aktualności

Nowy Volkswagen Passat trafi do salonów niemieckiego koncernu jeszcze jesienią tego roku. Koncern VAG potwierdził tę informację i przedstawił szkice tego modelu.

nowy-passat-2015Volkswagen Passat na rynku motoryzacyjnym obecny jest od ponad 40 lat. Przez ten czas samochód w wielu generacjach zyskiwał zaufanie klientów na całym świecie. Auto jest jednym z najchętniej kupowanych modeli na świecie, także w Polsce. Volkswagen doskonale o tym wie i przez to postanawia kontynuować kultową już serię samochodów, a nowa generacja Passata ma trafić na rynek jeszcze jesienią bieżącego roku.

Samochód na szkicach patentowych prezentuje się bardzo okazale. Auto za sprawą dynamicznie poprowadzonej linii nadwozia przyciąga uwagę. Sportowy wygląd musi iść w parze z mocą – tu kierowcy Passata nie będą mieli na co narzekać, bo w zależności od wybranej konfiguracji silnika auto generować będzie moc w zakresie 120 – 280 KM. W przyszłym roku do sprzedaży trafi także wersja plug-in. Będzie to hybryda o zasięgu 50 km (przy silniku elektrycznym), wsparta przez benzynowy silnik 1.4 TSI o mocy 102 KM.

Tagi: , , , , ,

Skomentuj