Nowy Volkswagen Golf klapą?

wrz 10th, 2012 | Przez | Kategoria: Aktualności

Jak nie od dziś wiadomo, są gusta i guściki. Objawia się to ostatnio przy okazji premiery najnowszej generacji Golfa. Jedni narzekają na mało porywającą stylistykę, drudzy natomiast wytykają mu wysokie zużycie paliwa. To właśnie wysokie spalanie nowego Golfa wywołało protesty ze strony Greenpeace’u.

Ciężko się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że nowemu Volkswagenowi Golfowi czegoś brakuje. Twierdzą tak także sympatycy marki, zazwyczaj żywiołowo reagujący na nowe modele marki. Niezadowolenie postanowili wyrazić także członkowie Greenpeace, którzy urządzili protest. Grupa 50 osób zgromadziła się w jednym miejscu, aby zaprotestować przeciwko wysokiemu zużyciu paliwa tego auta.

Spalanie podstawowej wersji VW Golfa wynosi 4,9 l / 100 km. Ekspert ds. transportu Greenpeace, Wolfgang Lohbeck, jest zdania, że taki wynik jest dla wszystkich rozczarowaniem. Według niego, Volkswagen powinien doprowadzić do uzyskania spalania mniejszego niż 3 l / 100 km.

Co na to Volkswagen? Volkswagen nie robi sobie dużo z tego, odpowiadając, że nowa generacja Golfa to rozwiązanie problemu galopujących cen paliwa. Po drugie, użytkownik może wybrać także bardziej ekonomicznego Golfa, a mianowicie wersję Golf Blue Motion zużywającą 3,2 l / 100 km.

A co Wy o tym sądzicie, drodzy czytelnicy?

Tagi: , , ,

Skomentuj