Opony samochodowe do Volkswagena –– podstawowe informacje

kwi 16th, 2020 | Przez | Kategoria: Porady

Każdy kierowca odpowiada za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Aby być dobrym kierowcą, nie wystarczy opanowanie umiejętności jazdy samochodem. Należy mieć również przynajmniej podstawową wiedzę, odnośnie tego, w jaki sposób zbudowany jest samochód, oraz jak o niego dbać. Dzięki temu będziemy pewni, że poruszamy się sprawnym pojazdem, a tym samym nie stanowimy niebezpieczeństwa dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Polecamy stronę felgi.com, na której każdy kierowca znajdzie artykuły wyjaśniające najczęstsze wątpliwości odnośnie różnych kwestii związanych z samochodem. Jeden z elementów, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy, stanowią opony. Co należy wiedzieć o oponach wykorzystywanych w samochodach marki Volkswagen?

felgi opony

Rozmiar opony

Podstawowym czynnikiem, który należy uwzględnić wybierając opony do swojego Volkswagena, jest rozmiar. Należy stosować się do zaleceń producenta, który poinformuje nas, jaka ma być szerokość ogumienia, profil oraz średnica felgi. Jeżeli nie będziemy stosować się do zaleceń producenta, istnieje ryzyko, że opony będą się ocierać o nadkola lub też nie zagwarantują wystarczającej przyczepności do podłoża.

Warunki atmosferyczne

Kolejną kwestią, którą należy uwzględnić, jest dostosowanie opon do warunków atmosferycznych. Do wyboru mamy opony letnie, zimowe i całoroczne. Warto zwrócić uwagę na to, czy jeździmy na odpowiednich oponach. Ich skład jest bowiem odmienny tak, żeby mogły się dopasować do temperatur, w jakich są używane. Kierowcy jeżdżący na oponach całorocznych teoretycznie nie muszą się przejmować. Natomiast kierowcy posiadający sezonowe ogumienie, powinni zwracać uwagę na temperaturę. Jeżeli średnia dobowa temperatura przez tydzień będzie się utrzymywała na poziomie poniżej 7 stopni Celsjusza –– czas na założenie zimowych opon. I odwrotnie, jeżeli przez tydzień średnia dobowa temperatura będzie wynosić 7 stopni Celsjusza lub więcej, czas na założenie opon letnich. Jeżdżenie na oponach dostosowanych do pory roku jest bardzo istotne. Tylko w momencie, w którym mamy odpowiednie opony, nasza droga hamowania będzie możliwie najkrótsza, a dodatkowo będziemy mogli się cieszyć stabilną, komfortową jazdą.

Nie tylko opony

Ponadto, warto dbać o stan samych opon. Muszą być odpowiednio napompowane, a także mieć odpowiednio głęboki bieżnik. Jeżeli nie zadbamy o te parametry, nie ma mowy o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Co więcej, choć same opony są niezwykle istotne, to nie tylko one mają wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto zainteresować się choćby geometrią kół. Czym ona jest, wyjaśnia ten artykuł –- https://felgi.com/geometria-kol-o-co-tu-chodzi/ .

Tagi: ,

Skomentuj