Passat CC – szykują się zmiany?

Lis 7th, 2011 | Przez | Kategoria: Aktualności

Volkswagen produkuje model Passat CC od przeszło czterech lat. Przy okazji targów samochodowych w Los Angeles zapowiedzieli, że najbliższy rok będzie ostatnim rokiem Passata CC, a jego miejsce zajmie nowy model CC.

Zmiany dotyczą zwłaszcza cech stylistycznych. Jak można było się domyślić, niemieccy designerzy zadbali o przednie, „LED-owskie” lampy, które są znakiem charakterystycznym Volkswagena. Pomyślano również o dużej, chromowanej atrapie chłodnicy umieszczonej centralnie.

Z kolei z tyłu, konstruktorzy skoncentrowali się na wymianie lamp, w których na czerwono świecą diody oraz zamontowaniu nowego zderzaka. Delikatnym zmianom uległ też kształt pokrywy bagażnika.

To nie koniec zmian. Aby przekonać się o tym, warto zajrzeć do wnętrza samochodu. Tutaj zmianie uległ centralny kokpit, szczególnie miejscu panelu od sterowania klimatyzacją. Niemiecki producent ma w planach również wprowadzenie nowych wykończeń tapicerskich oraz szeregu dodatków, takich jak czujnik zmęczenia kierowcy czy nowy zestaw audio.

Nowy CC posiada także kilka nowinek technicznych z zakresu bezpieczeństwa. Do tego typu rozwiązań możemy zaliczyć chociażby system Side Assist Plus wraz ze zintegrowanym Lane Assist. Dzięki nim, właściciel auta nie tylko będzie wiedział kiedy opuści swój pas ruchu, ale także będzie ostrzegany przed samochodami, znajdującymi się w martwym punkcie. Dostępna będzie też kamera, rozpoznająca znaki drogowe.

Prócz zmian czysto stylistycznych, Volkswagen zadbał także o zmiany w sferze wersji silnikowych. W Stanach Zjednoczonych co prawda do dyspozycji klientów będą jedynie silniki benzynowe 2.0 TSI oraz 3.6 V6 FSI, natomiast na Starym Kontynencie będą także diesle o mocy od 140 do 300 KM.

Oszczędni klienci z pewnością docenią motor 2.0 TDI o mocy 140 KM w technologii BlueMotion. Volkswagen zapewnia, że średnie spalanie wyniesie 4,7 l/100 km.

Sprzedaż Passata CC przez cztery lata produkcji to nieco ponad 270 tysięcy sztuk. Nowa wersja tego auta pojawić się ma na początku 2012 roku.

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj