Pierwsze przecieki dotyczące najnowszego Golfa

paź 25th, 2014 | Przez | Kategoria: Aktualności

Siódma generacja Volkswagena Golfa, która obecna jest na rynku motoryzacyjnym od niepełna 2 lat nie zdążyła jeszcze na dobre zagościć na drogach Europy, a już pojawiają się przecieki dotyczące kolejnej, ósmej generacji najpopularniejszego hatchbacka niemieckiego koncernu.

volkswagen-golf-viiiSwego czasu informowaliśmy Was, że nowe modele Volkswagena – w tym również Golf, inspirowane będą na koncepcyjnym modelu XL-1. W pierwszych chwilach wydawało się to być mało prawdopodobne, gdyż znając zamiłowanie niemieckiego koncernu do tradycji, a także niezbyt dużych zmian stylistycznych dotyczących kolejnych modeli samochodów niewiele wskazywało na to, aby najnowszy Volkswagen Golf miał czerpać inspiracje z wyglądu Volkswagena XL-1. Teraz okazuje się, że Volkswagen Golf VIII może być sporym przełomem w historii gamy.

Chodzi przede wszystkim o kwestie techniczne, gdyż wg najnowszych plotek docierających do nas z zagranicznej prasy najnowszy Golf nie będzie rewolucją jeżeli chodzi o wygląd auta. Co prawda, samochód ten ma czerpać niektóre wzory stylistyczne z konceptu XL-1, ale jednak będzie można tu znaleźć o wiele więcej nawiązań do poprzedniej generacji Golfa, niż można było przypuszczać.

Do tej pory wiadomo, że najnowszy Golf będzie bazował na zmodyfikowanej i ulepszonej płycie podłogowej MQB. Oprócz tego, do wyposażenia samochodu trafią nowe rozwiązania techniczne, w tym całkiem innowacyjny system multimedialny. Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących jednostek napędowych nowego Golfa, ale całkiem prawdopodobne, że będą to oszczędne, trzycylindrowe silniki.

Tagi: , , , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Pędzą jak burza z tymi nowymi generacjami, ale to dobrze z punktu widzenia potencjalnych klientów. Normalne dla volkswagena jest, że z zewnątrz nie będzie jakiejś specjalnej rewolucji, a moim zdaniem i tak ważniejsze jest to co zmienią pod maską i w technologii.

Skomentuj