Poznaliśmy ceny Volkswagena XL1

Wrz 9th, 2013 | Przez | Kategoria: Aktualności

Volkswagen XL1 to innowacyjny projekt niemieckiego koncernu. Auto wyjątkowo ekologiczne miało spalać niecały litr paliwa na każde pokonane 100 kilometrów. Znamy już ceny zapowiadanego auta Volkswagena, choć nie wiemy, czy nie lepiej byłoby ich nie znać…

vw xl 1Volkswagen XL1 kosztować będzie 111 000 euro. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę z faktu, że ceny nowego VW nie będą niskie, ale szczerze musimy przyznać, że liczyliśmy na nieco niższy pułap cenowy. Póki co wydaje się, że tego typu samochody wciąż będą stanowiły wyłącznie zabawki dla bogatych.

Największym atutem samochodu jest spalanie, które wynosi zaledwie 0,9 litra / 100 kilometrów. Jednak przy cenie 111 000 euro oznacza to, że auto musi być intensywnie eksploatowane, aby się zwróciło. Niestety nowe samochody nie najlepiej nadają się do osiągania przebiegów z rzędu kilkuset tysięcy kilometrów, a pokonanie takich dystansów przy użyciu auta wyposażonego w silnik elektryczny z bateriami litowo-jonowymi wydaje się praktycznie niemożliwe.

Na zasilaniu bateryjnym auto jest w stanie pokonać 50 kilometrów. Jeżeli chodzi o osiągi samochodu to nie są one z pewnością kluczowym czynnikiem, którym będą kierowali się kierowcy przy zakupie tego egzemplarza. Volkswagen XL1 od 0 do 100 km/h przyspiesza w czasie 12,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 160 km/h. Model ten zostanie stworzony w ilości 1000 egzemplarzy. Myślicie, że szybko znajdzie tysiąc nabywców?

Tagi: , , , ,

Skomentuj