Tak będzie wyglądał Volkswagen Golf R420?

maj 23rd, 2015 | Przez | Kategoria: Aktualności

Wiele wskazuje na to, że całkiem przypadkowo poznaliśmy oficjalną wersję produkcyjną nowego Volkswagena Golfa R420. Samochód został przyłapany przez niemieckich dziennikarzy podczas testów na legendarnym torze Nurburgring.

volkswagen-golf-r420Jak pewnie doskonale wiecie, Volkswagen Golf R420 będzie najmocniejszym, seryjnie produkowanym hatchbackiem w historii niemieckiego koncernu. Wszystko zaczęło się od prezentacji tajemniczej, koncepcyjnej odsłony Golfa R400, która wywołała pozytywną burzę w świecie motoryzacji. Przedstawiciele Volkswagena niedługo później oficjalnie potwierdzili informację, że 400-konna odmiana Golfa trafi do seryjnej produkcji, po czym przystąpili do intensywnych prac nad samochodem. Kilka dni temu, auto zostało przyłapane przez niemieckich dziennikarzy na testach na torze Nurburgring, co pozwala przypuszczać, iż prace nad autem dobiegają końca.

Koncepcyjna odmiana Volkswagena Golfa R400, jak sama nazwa wskazuje, wyposażona była w silnik generujący 400 KM mocy. W wersji produkcyjnej, najmocniejszy w historii generacji Golf otrzymał dopisek „R420”, co pozwala przypuszczać, że auto otrzyma dodatkowe 20 KM mocy. Według nieoficjalnych informacji, Volkswagen Golf R420 ma szanse na premierę na początku przyszłego roku, podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie. Wg nieoficjalnych informacji, samochód ma kosztować w wersji podstawowej niespełna 50 tys. euro.

Tagi: , , , , , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Całkiem fajnie sie prezentuje, szkoda że trzeba jeszcze tyle czekać na jego oficjalną premierę. Ciekawe jak silnik będzie sobie radził, mam nadzieję, że dobrze, bo jeśli tak to rozważę potencjalny zakup tego wozu.

Skomentuj