Tańszy Passat! W USA…

maj 27th, 2011 | Przez | Kategoria: Aktualności

Volkswagen postanowił zrobić niespodziankę dla wszystkich klientów i obniżył o 7 tys. dolarów cenę Passata z rocznika modelowego 2012. Promocja obejmuje jednak tylko rynek amerykański…

Producent z Wolfsburga postanowił obniżyć o 7 tys. dolarów cenę Volkswagena Passata z roku modelowego 2012, który będzie oferowany na amerykańskim rynku.

Za najtańszą wersję flagowego sedana Volkswagena, za Oceanem będzie trzeba zapłacić 20 765 dolarów, podczas gdy ten sam model z rocznika modelowego 2010 kosztował 27 945 dolarów.

Podstawowa wersja samochodu będzie obejmowała m.in. 5-cylindrowy silnik o poj. 2,5 litra, który zostanie skonfigurowany z 5-stopniową manualną skrzynią biegów. Dla chętnych przewidziano automatyczną, 6-biegową przekładnię, która będzie oferowana jako opcja.

Wspomniany silnik pozwoli kierowcom na dysponowanie mocą 172 KM i maksymalnym momentem obrotowym rzędu 240 Nm.

Dla wszystkich tych, którzy już się rozmarzyli z powodu ceny i zaczęli snuć plany sprowadzenia auta do Europy, mamy jednak złe wieści. Dla mieszkańców Starego Kontynentu cena detaliczna amerykańskiego Passata może wydawać się bardzo kusząca, jednak przedstawiciele Volkswagena przestrzegają przed próbami importowania aut na Stary Kontynent. Koszty transportu, wszystkich podatków i dostosowania auta do ruchu w Europie sprawiają, że cała operacja przestaje być opłacalna.

Jedyne co nam zostaje zatem to zaciśnięcie zębów i kupienie Passata po „europejskiej” cenie, bądź kupno innego, tańszego samochodu.

Tagi: , , , , ,

Skomentuj