Volkswagen Caddy

maj 22nd, 2013 | Przez | Kategoria: Modele VW

Volkswagen Caddy to niemiecki samochód dostawczy, produkowany przez niemiecki koncern Volkswagen AG od 1979 roku. Najnowsza generacja modelu powstaje w Poznaniu.

volkswagen caddyPierwsza generacja Volkswagena Caddy bazowała na Golfie mk1 i początkowo przeznaczona była wyłącznie na rynki północnoamerykańskie. Dopiero po czterech latach od momentu rozpoczęcia produkcji, czyli w 1983 roku auto było dostępne dla wszystkich klientów w Europie. Główną, europejską fabryką była Tvornica Automobila Sarajevo, która VW Caddy produkowała nieustannie aż do 1992 roku.

Obecna generacja wykorzystuje płytę podłogową Golfa mk5 i produkowana jest w zakładach w Poznaniu w wielu odmianach nadwozia. Po siedmiu latach od momentu premiery samochód doczekał się faceliftingu. W porównaniu do pierwowzoru auto zostało mocno zmodernizowane. Zmianom uległy lampy, osłona chłodnicy, zderzak oraz maska, które nawiązują do Polo oraz Golfa. Modyfikacje dotknęły także wnętrza, a głębiej wyprofilowane fotele gwarantują bardziej komfortową jazdę. Warto zwrócić uwagę również na bogaty wybór opcji, pośród których znajdziemy m.in. dwustrefową klimatyzację czy dwusprzęgłową skrzynię biegów.

Volkswagen Caddy powinien być rozliczany jednak przede wszystkim od strony funkcjonalności. Tu za VW Caddy stoją liczby – w odmianie pięcioosobowej, po złożeniu rzędu tylnych foteli przestrzeń bagażowa wzrasta do 3030 litrów, a dla odmiany Maxi do 3880 litrów. Para rozsuwanych drzwi po obu stronach samochodu z pewnością ułatwi załadunek przedmiotów o niestandardowych kształtach i rozmiarach. W zależności od wersji silnikowej i nadwoziowej Volkswagen Caddy jest w stanie przewieźć od 411 do 813 kilogramów załadunku.

Wraz z faceliftingiem Volkswagen wprowadził do gamy silników nowe jednostki. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na turbodoładowane jednostki 1.2 TSI oraz 1.6 TDI. Silnik 1.2 TSI dysponuje mocą 105 KM, co umożliwia przyspieszenie do pierwszych 100 km/h w czasie 12,4 sekundy, a prędkość maksymalna modelu Caddy z tym silnikiem wynosi 169 km/h. Diesel o większej pojemności zachowuje się podobnie, ale jest w stanie odwdzięczyć się niższym poziomem spalania, które w cyklu mieszanym wynosi nieco ponad 7,5 l / 100 km.

Volkswagen Caddy – opinie

Polscy kierowcy mają szczególne zaufanie do samochodów produkowanych na terytorium naszego kraju, a Caddy montowany jest w zakładach w Poznaniu. Samochód ten to solidna propozycja dla osób prowadzących małe przedsiębiorstwa lub tych, którzy regularnie wykorzystywać będą dostępną przestrzeń bagażową w samochodzie niemieckiego koncernu. Zdecydowana większość posiadaczy Caddy’ego wypowiada się ciepło na temat auta, zwłaszcza jeśli chodzi o egzemplarze wyposażone w wysokoprężne jednostki napędowe. Za podstawową wersję należy aktualnie zapłacić 63 208 złotych.

Tagi: , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Bardoz dobry dostawczak jeźdże nim i spisuje się świetnie.

Skomentuj