Volkswagen Golf Coupe?

sty 23rd, 2013 | Przez | Kategoria: Aktualności

Z nieoficjalnych informacji podanych na kilku zagranicznych portalach motoryzacyjnych wynika, że niemiecki koncern szykuje premierę nowego, czterodrzwiowego coupe na bazie Volkswagena Golfa.

Nie jest to jednak najświeższa informacja, gdyż już w 2010 roku mogliśmy ujrzeć konceptowy model Volkswagen New Coupe. Pomysł ten dotychczas nie został zrealizowany, ale wiele wskazuje, że w może niebawem powrócić.

Stylistyka samochodu ma nawiązywać do VW Passata CC oraz Golfa. Dodatkowo przy produkcji nowoczesnego coupe ma zostać wykorzystane wiele elementów z Golfa – przede wszystkim modułowa płyta podłogowa MQB.

Niemiecki koncern nie wydał do tej pory oficjalnego komunikatu w sprawie nowego coupe. Można jednak przypuszczać, że pod maską nowego VW zagości benzynowy silnik 1,4 TSI oraz dwulitrowy turbodiesel. Dla miłośników dynamicznej jazdy przygotowana zostanie wersja GTI wyposażona w silnik 2,0 TSFI. Auto ma stanowić konkurencję dla Mercedesa CLA. Volkswagen Golf CC jak nieoficjalnie nazywany jest samochód ma zostać zaprezentowany w 2015 roku.

Tagi: , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. szkoda że nie wiadomo o nim nic więcej i nie ma wiecej zdjęc, autko bardzo fajne teraz czekać aż się pojawi na drogach

Skomentuj