Volkswagen Golf III

gru 4th, 2012 | Przez | Kategoria: Modele VW

Volkswagen Golf III – trzecia generacja niemieckiego auta kompaktowego produkowana w latach 1991 – 2003 w różnych wersjach nadwozia.

Produkcja Volkswagena Golfa trzeciej generacji rozpoczęła się w listopadzie 1991 roku. W porównaniu do swojego poprzednika, nowemu Golfowi zostały nadane nowocześniejsze kształty nadwozia. Dodatkowo został on znacznie lepiej wyposażony oraz mógł pochwalić się bogatszą gamą jednostek napędowych. Volkswagen Golf III był ogromnym sukcesem sprzedaży niemieckiego koncernu, czego dowodem jest nagroda Samochodu Roku 1992 w Europie.

W początkowym stadium produkcji sporą popularnością odmiany VW w wersji GTi o pojemności dwóch litrów i mocy z rzędu 115 oraz 150 KM. W 1992 roku dodatkowo wprowadzono odpłatną możliwość zamówienia poduszek powietrznych dla kierowcy oraz pasażera. W 1993 roku zaprezentowano Golfa z nadwoziem typu cabrio oraz pierwszego w historii Golfa w wersji kombi oznaczonego jako „Variant”. Wersja sedan pojawiła się w europie pod nazwą Volkswagen Vento, który w USA był sprzedawany jako Jetta. Ważnym momentem było wprowadzenie do oferty czterocylindrowych, turbodoładowanych silników wysokoprężnych z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 1.9 litra i mocy 90 KM oznaczonych jako TDI. W 1996 roku wszystkie seryjnie produkowane Golfy trzeciej generacji posiadały ABS, a w opcji dodano boczne poduszki powietrzne. W 1997 roku wprowadzono Volkswagena Golfa czwartej generacji, co oznaczało zakończenie produkcji dla Golfa III.

Volkswagen Golf III – opinie

Volkswagen Golf III generacji był i jest rynkowym hitem. Samochód w naszym kraju nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów szukających taniego, kompaktowego samochodu na rynku wtórnym. Ciężko jednoznacznie stwierdzić na czym polega jego fenomen. Jedni go uwielbiają, przez co powstaje coraz więcej fanklubów gromadzących miłośników Golfa, a inni nienawidzą twierdząc, że auto jest nudne i awaryjne. Z pewnością sporym atutem Golfa trzeciej generacji jest powszechny dostęp do części zamiennych. Dobrymi opiniami cieszą się niemal wszystkie wersje silnikowe, zwłaszcza te zasilane olejem napędowym.

Tagi: , , , ,

Skomentuj