Volkswagen Golf IV – wymiana świec żarowych

lis 21st, 2013 | Przez | Kategoria: Porady

Poradnik, który przedstawia wymianę świec żarowych w Volkswagenie Golfie IV TDi.

Volkswagen-Golf-IVO słabej kondycji świec żarowych kierowcy najczęściej dowiadują się wraz ze spadkami temperatur oraz pierwszymi przymrozkami. Listopad jest miesiącem, gdy wielu kierowców decyduje się na wymianę świec żarowych w swoim samochodzie. Dla kierowców Volkswagena Golfa IV przygotowaliśmy specjalny poradnik, w którym opisany jest ten zabieg krok po kroku dla ich samochodu.

Prace zaczynamy od otwarcia maski i zdjęcia plastikowej pokrywy silnika Volkswagena Golfa IV TDi. W dalszej kolejności powinniśmy odpiąć wspólny przewód elektryczny, który łączy wszystkie świece. Następnie delikatnie, z zachowaniem maksymalnej ostrożności zdejmujemy kolejne fajki ze świec. Uważajmy, aby ich nie połamać. Przy pomocy klucza dynamometrycznego sprawdzamy moment, w którym puszczają. Najczęściej wartości te zbliżone są do 35 Nm, więc dla bezpieczeństwa nie powinniśmy przekraczać 28-30 Nm. W przypadku, gdy świece wymagają większego nakładu sił należy zrezygnować z prób ich odkręcenia, gdyż to może doprowadzić do ich pęknięcia, a wówczas ich wymiana nie obejdzie się bez zdjęcia głowicy.

Warto zatem już na kilka dni przed planowaną wymianą świec żarowych spryskać je płynem penetrującym – taki zabieg sprawi, że wymiana świec żarowych odbędzie się bezproblemowo. Gdy już wyjmiemy stare świece żarowe, wkręcamy w ich miejsce nowe, zakładamy fajki, podpinamy całość i gotowe.

Samochód: Volkswagen Golf IV

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj