Volkswagen Golf IV

gru 13th, 2012 | Przez | Kategoria: Modele VW

Volkswagen Golf IV – czwarta generacja niemieckiego auta kompaktowego produkowana w latach 1997 – 2003.

Czwarta generacja Volkswagena Golfa wprowadziła nowe standardy jakościowe oraz bogatą gamę udanych silników. Wśród jednostek napędowych nie sposób pominąć nowoczesnych jak na tamte czasy silników z Audi, które posiadały pięć zaworów na cylinder oraz niezwykle mocnych dieslów o pojemności z rzędu 130 i 150 KM. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się wszystkie silniki 1.9 TDI, które w wielu modelach VW słyną z solidności i bezawaryjności. Dodatkowo wszystkie odmiany diesla – zarówno SDI jak i TDI gwarantują niższy poziom zużycia paliwa w porównaniu z silnikami benzynowymi.

Sporą zaletą, aczkolwiek niekoniecznie na polskich drogach jest sztywne zawieszenie Volkswagena Golfa czwartej generacji. Cecha ta sprawia, że Golfa prowadzi się pewnie, a auto nie zaskakuje kierowcy. Spośród elementów zawieszenia warto wymienić takie zastosowania jak kolumny McPhersona zamontowane z przodu oraz belkę skrętną zamontowaną z tyłu. Auto jest przeznaczone dla pięciu osób, jednak podróżowanie w piątkę z pewnością nie zalicza się do grona najbardziej komfortowych czynności. Bagażnik w wersji hatchback zapewnia ładowność na poziomie 330 litrów.

Ceny używanych Golfów IV zaczynają się od 7 tysięcy złotych, jednak za zadbany model trzeba zapłacić niekiedy ponad dwa razy tyle. Niestety, większość Golfów oferowanych na polskim rynku to egzemplarze powypadkowe, dlatego przy wstępnych oględzinach warto zwrócić uwagę na grubość lakieru oraz jakość spawów. Samochód jest tani w naprawie poprzez ogólny dostęp do części zamiennych. Niestety spora popularność VW Golfa IV przekłada się na wysoki procent kradzieży tego egzemplarza. Golf czwartej generacji jest jednym z najczęściej kradzionych aut w Polsce.

Volkswagen Golf IV – opinie

Volkswagen Golf IV wprowadził wiele zmian w porównaniu do poprzednika. W zestawieniu z solidnymi wersjami napędowymi oraz znacznie lepszym wykończeniem wnętrza Golf IV niemal w każdym calu bije trzecią generację modelu. Samochód posiada znacznie więcej plusów niż minusów, przez co jest jednym z najchętniej kupowanych pojazdów na polskim rynku wtórnym. Niestety, rzadko trafiają się zadbane egzemplarze. W zdecydowanej większości oferty wystawiane są przez handlarzy samochodów, którzy oferują auta powypadkowe po naprawach mechanicznych oraz lakierniczych. Mimo wszystko Volkswagen Golf IV to dobry, solidny samochód przede wszystkim ze względu na niskie koszta utrzymania, napraw oraz eksploatacji.


Tagi: , , , ,

Skomentuj