Volkswagen Golf samochodem roku 2013

mar 8th, 2013 | Przez | Kategoria: Aktualności

Tym razem obyło się bez większych niespodzianek. Najbardziej prestiżowa nagroda motoryzacyjna Europy, czyli tytuł Car of the Year 2013 trafił do Volkswagena Golfa VII.

volkswagen golf viiOgłoszenie wyników, podobnie jak w poprzednim roku nastąpiło tuż przed rozpoczęciem Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie. W decydującym głosowaniu rozpatrywanych było osiem samochodów. Cztery z nich to przedstawiciele klasy kompaktowej, trzy auta pochodziły z segmentu B (tu znalazł się również jeden minivan), a ostatni sportowy samochód stanowiły bliźniaki – Toyota GT86 oraz Subaru BRZ.

Jury składało się z 58 członków pochodzących z 22 państw. Wyniki odzwierciedlają przewagę Golfa VII nad resztą rywali. Volkswagen Golf w uzyskał wynik 414 oddanych głosów. Druga w rankingu Toyota GT86/Subaru BRZ z wynikiem 202 głosów nie uzbierało nawet połowy głosów niemieckiego konkurenta. Na trzecim miejscu znalazło się szwedzkie Volvo V40.

Dzięki temu triumfowi Volkswagen Golf został drugim samochodem w historii plebiscytu, który dwukrotnie zdobył tytuł Car of the Year. Pierwszym samochodem było Renault Clio. Warto zauważyć, że każda z siedmiu dotąd zaprezentowanych generacji Golfa zawsze znajdowała się w pierwszej trójce konkursu na samochód roku.

Tagi: , , , ,

Skomentuj