Volkswagen Golf VII

cze 10th, 2013 | Przez | Kategoria: Modele VW

Volkswagen Golf VII – siódma generacja niemieckiego auta kompaktowego produkowana od sierpnia 2012 roku.

Volkswagen Golf VIIOficjalna prezentacja ostatniej jak dotąd generacji Volkswagena Golfa miała miejsce podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu pod koniec września 2012 roku. Samochód został stworzony w oparciu o platformę MQB, która użyta została również w trzecich generacjach Audi A3, Seata Leona oraz Skody Octavii.

Auto w zestawieniu ze swoim poprzednikiem jest znacznie przestronniejsze – ma większy kokpit oraz bagażnik. Siódma generacja Golfa zyskała ponadto od strony bezpieczeństwa. Samochód został wyposażony w m.in. system multikolizyjny, który automatycznie będzie w stanie wyhamować samochód w celu uniknięcia zderzenia z innym pojazdem. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także system adapcyjnego tempomatu, który wykrywa poziom zmęczenia kierowcy, czy też system automatycznego parkowania.

Golf VII podobnie jak poprzednik zdobył najbardziej prestiżową nagrodę, czyli tytuł Samochodu Roku 2013, a nie co później Samochodu Roku na Świecie 2013. W marcu 2013 roku do gamy silników dodano nową jednostkę napędową, która zasilana była gazem ziemnym CNG.

Volkswagen Golf VII – opinie

Volkswagen Golf to jeden z najpopularniejszych na świecie hatchbacków, zdecydowana klasyka gatunku. Jedni go kochają, inni nienawidzą. Siódma generacja Volkswagena Golfa jest jak na Niemców dość odważna, a nieco agresywniejsze linie nadwozia sprawiają, że auto powinno znaleźć większą ilość zwolenników w osobach lubiących sportową jazdę. Kwestią czasu jest wprowadzenie kolejnej, ósmej już generacji Volkswagena Golfa, którą prawdopodobnie zobaczymy jeszcze przed końcem 2013 roku.

Tagi: , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. moje auto 😀

Skomentuj