Volkswagen Golf zdecydowanym liderem

lis 14th, 2013 | Przez | Kategoria: Aktualności

Wielu przeciwników Volkswagena jako największy minus aut niemieckiej marki uważa nudną stylizację. Jak się jednak okazuje – niekoniecznie musi to przeszkadzać również kierowcom.

volkswagen-golf-2013Z najnowszych danych firmy analitycznej JATO Dynamics wynika, że flagowy samochód niemieckiego koncernu VAG – Volkswagen Golf jest niepodważalnym liderem sprzedaży w Europie. Najnowsze informacje sprzedażowe to potwierdzają – tylko we wrześniu br. na „Starym Kontynencie” sprzedano 45 200 nowych egzemplarzy Golfów. Jest to o aż 17,4% więcej niż w miesiącu sierpniu.

Daleko za Volkswagenem Golfem jest drugi w zestawieniu Ford Fiesta, na którego zdecydowało się 33 600 klientów. Na ostatnim miejscu na podium plasuje się Opel Corsa, który został sprzedany w ilości 28 300 nowych egzemplarzy. Najnowszy Volkswagen Golf radzi sobie także doskonale w zestawieniu z bezpośrednimi konkurentami. We wrześniu sprzedano o ponad 20 tys. mniej nowych Fordów Focusów i ponad 24 tys. mniej egzemplarzy Opla Astry. To doskonale obrazuje dominację, jaką aktualnie w Europie cieszy się najnowszy Volkswagen Golf.

Tagi: , , , ,

Skomentuj