Volkswagen Polo GTI po faceliftingu

wrz 25th, 2014 | Przez | Kategoria: Aktualności

Niemiecki koncern zaprezentował nowego Volkswagena Polo GTI, który doczekał się faceliftingu. Co ciekawe, oprócz ingerencji w wygląd samochodu, pod maskę trafi także nowy, mocniejszy silnik.

volkswagen-polo-gti-faceliftingVolkswagen Polo GTI od momentu premiery cieszy się dobrymi opiniami wśród kierowców, dlatego jeżeli chodzi o wygląd, to tutaj doczekaliśmy się wyłącznie kosmetycznych zmian. Konstruktorzy Volkswagena postanowili przestylizować przód auta, gdzie dodano czerwoną listwę i zmodyfikowano przedni zderzak wraz z grillem. Z tyłu zmiany są jeszcze mniejsze, gdyż tam zainstalowano wyłącznie nowe końcówki układu wydechowego. Wewnątrz auta znajdziemy m.in. nową, sportową kierownicę oraz nową tapicerkę w kratę, która charakterystyczna jest dla pakietu GTI od Volkswagena.

Największe zmiany czekają jednak potencjalnych nabywców auta pod maską samochodu. Przypomnijmy, że do tej pory wszyscy kierowcy, którzy chcieli nabyć Volkswagena Polo GTI mieli do wyboru turbodoładowaną, benzynową jednostkę napędową o pojemności 1.4 litra, która była w stanie generować 180 KM mocy. Konstruktorzy Volkswagena tym razem pomyśleli o wszystkich kierowcach, którzy lubią mocniejsze wrażenia, przez co wprowadzili do oferty mocniejszy silnik o pojemności 1.8 litra, który będzie w stanie generować aż 192 KM mocy. Mocniejsza jednostka napędowa sprawi, że auto będzie mogło przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 6,7 sekundy, a prędkość maksymalna wzrosła do 236 km/h. Premiera samochodu odbędzie się podczas październikowych targów motoryzacyjnych w Paryżu.

Tagi: , , , , ,

3 komentarze
Skomentuj »

  1. Bardzo ciekawie się zapowiada ta ulepszona wersja polo!

  2. „jednostkę napędową o pojemności 1.4 litra, która była w stanie generować 1.8 KM mocy.”
    Trochę mało jak na GTI. Kosiarki mają po 4KM.

  3. @Piotr

    Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione. Chodziło oczywiście o 180 KM. 😉

Skomentuj