Volkswagen Sedric wyznacza trendy przyszłości

Mar 11th, 2017 | Przez | Kategoria: Aktualności

O tym, że samochody elektryczne, które nie będą potrzebowały ingerencji kierowcy w zakresie prowadzenia, będą stanowiły o przyszłości motoryzacji, wiemy nie od dziś. Okazuje się jednak, że Volkswagen ma zamiar wybiec nieco dalej…

Grupa Volkswagena zaprezentowała tajemniczy, futurystyczny model o nazwie Sedric, który ma wyznaczać trendy przyszłości. Nie jest to standardowy samochód elektryczny, który jest w stanie być prowadzony autonomicznie – Sedric oferuje o wiele większe możliwości.

Pomimo niewielkich gabarytów, Sedric oferuje dość sporo miejsca wewnątrz pojazdu. Jest to możliwe dzięki pozbyciu się m.in. kierownicy oraz pedałów. Rozwiązanie to zaowocowało w postaci dodatkowego miejsca, która zagospodarowana została w postaci niestandardowych rozwiązań jakimi są m.in. drewniana podłoga, czy też rośliny na podszybiu. Wydaje się, że grupa Volkswagena nieprzypadkowo umieściła takie dodatki wewnątrz auta – ma to na celu dobre samopoczucie pasażerów, niczym w domu. Nie ma się co dziwić, gdyż według licznych zapowiedzi czołowych koncernów motoryzacyjnych z całego świata, podróżowanie pojazdami już jest łączone z komfortem (m.in. w samochodach luksusowych), zaś w przyszłości ma być jeszcze bardziej kojarzona z wypoczynkiem.

Możliwości Sedrica są ogromne. Pojazd będzie w stanie sam dotrzeć do wskazanego celu, zaparować w wolnym miejscu, odebrać dzieci ze szkoły, czy zakupy ze sklepu. Co ciekawe, aby podróżować samochodem, nie trzeba będzie posiadać żadnych dodatkowych uprawnień.

A co Wy myślicie o takiej przyszłości motoryzacji?

Tagi: , , , ,

Skomentuj