Volkswagen Sharan

gru 28th, 2016 | Przez | Kategoria: Modele VW

Volkswagen Sharan wywodzi się z języka perskiego i oznacza króla. Samochód typu van produkowany od 1995 roku przez koncern motoryzacyjny Volkswagen AG. Druga generację auta zaczęto produkować od 2010 roku.

Volkswagen Sharan I

Pierwsza generacja VW sharana została oficjalnie zaprezentowana w 1995 roku. Jest to samochód produkowany we współpracy z Ford Motor Company i jest jednym z bliźniaczych modeli do których zaliczane są także SEAT Alhambra i Ford Galaxy. Przy produkcji tych samochodów Volkswagen odpowiedzialny był za produkcję wałów napędowych oraz odpowiedzialny był za całość projektu. Ford natomiast odpowiadał za karoserię oraz prowadził nadzór nad produkcją w Portugalii. Po 2000 roku zaprezentowano pierwszy lifting Sharana. Zupełnie nowy pas przedni, inne reflektory, atrapa chłodnicy oraz zmieniony zderzak przedni. Po 2004 roku kolejnym zmianom poddano Sharana, podczas których zmieniły się tylne lampy a do zewnętrznych lusterek trafiły kierunkowskazy. Następnym udogodnieniem było wprowadzenie rok później silnika 2.0 TDI o mocy 140 KM.

Volkswagen Sharan II

Druga generacja VW Sharana została zaprezentowana w 2010 roku w Genewie podczas targów motoryzacyjnych. Auto dzięki projektantowi Waltera de Silvę nawiązuje do stylizacji modeli Polo V oraz Golfa VI. W 2015 roku Sharan przeszedł delikatny lifting, w którym zmieniono tylne lampy na nowoczesne wykonane w technologii LED oraz dodano inne kolory do palety lakierów nadwozia. Ponadto zmodyfikowano kolumnę kierowniczą oraz wprowadzono opcjonalną funkcję masażu w fotelach posiadających 12-stopniowa regulację. Dodatkowo samochód został wyposażony w system automatycznego hamowaniu po kolizji, opcjonalnie dodano system Front Assist, funkcję awaryjnego hamowania w mieście, adaptacyjny tempomat, system monitorujący martwe pole oraz nowoczesny system ostrzegający o nadjeżdżającym z boku pojeździe podczas manewrowania samochodem na biegu wstecznym – Rear Traffic Alert.

Tagi: , , ,

Skomentuj