Volkswagen T-Roc – niebawem premiera

sie 19th, 2017 | Przez | Kategoria: Aktualności

Długo wyczekiwany na rynku motoryzacyjnym nowy SUV od Volkswagena o oznaczeniu T-Roc zostanie zaprezentowany w najbliższych dniach. Co wiemy o tym samochodzie?

Wiemy już, że oficjalna premiera nowego Volkswagena T-Roc odbędzie się podczas nadchodzących wielkimi krokami Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie, które odbędą się już za niecały miesiąc. Co ciekawe, niemiecki koncern motoryzacyjny zapowiedział, że oficjalnie zdradzi wszelkie szczegóły dotyczące wspomnianego SUV’a na kilka tygodni przed premierą, a dokładnie 23-go sierpnia.

Pomimo, że od premiery dzielą już raczej dni niż miesiące, wiemy już niemal wszystko na temat najnowszego samochodu z koncernu Volkswagena. Atmosferę przed premierą podsyca sam Volkswagen, który co rusz wypuszcza do sieci kolejne informacje/zdjęcia dotyczące nowego SUV’a niemieckiego koncernu.
Wiadomo, że Volkswagen T-Roc zostanie stworzony w oparciu o nową płytę podłogową oznaczoną jako MQB. Dzięki temu poznaliśmy także wymiary auta, które wynosić będą 4,18 metra długości, 1,83 metra szerokości, a także 1,5 metra wysokości. Wiele wskazuje na to, że główną konkurencję dla T-Roca stanowić będą takie samochody jak Nissan Juke, Renault Captur, czy Peugeot 2008.

Pod maskę Volkswagena T-Roc trafią silniki wykorzystywane m.in. w Volkswagenie Polo oraz Volkswagenie Golfie. Mowa o trzycylindrowym, litrowym silniku, a także czterocylindrowym, półtoralitrowym silniku (obie jednostki benzynowe zasilane benzyną). Dla miłośników wysokoprężnych motorów Volkswagen przygotuje silniki o słynnym oznaczeniu TDI. Wiadomo także, że napęd w podstawowej wersji przenoszony będzie wyłącznie na przednią oś, zaś w wersjach zaawansowanych będzie możliwość wykupienia napędu na 4 koła.

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj