Volkswagen Tiguan podwójnie zmieniony

Sie 24th, 2011 | Przez | Kategoria: Aktualności

Jak pewnie większość z Was wie, VW Tiguan nie tak dawno przeszedł gruntowny face lifting. Dla niektórych okazało się to za mało, a na pewno dla niemieckiego tunera o nazwie ABT Sportline. Oprócz modyfikacji wizualnych, zmianie uległy silniki.

Volkswagen Tiguan zyskał jeszcze świeższy wygląd dzięki modyfikacjom, wprowadzonym przez inżynierów z ABT Sportline. Warto zwrócić uwagę szczególnie na przód, gdzie zamontowano atrapę chłodnicy w kształcie miodu i lekko zmieniono światła. Poza tym, zmodyfikowano tylny zderzak oraz umieszczono charakterystyczny spoiler na tylnej klapie bagażnika.

Poza zmianami w nadwoziu, tuner zastosował pakiet obniżający o 20 mm zawieszenie, a także wybór 18-, 19- lub 20-calowych felg.

Co interesuje nas chyba jeszcze bardziej to silnik, który znajduje się pod maską Tiguana. A tutaj mamy do wyboru całkiem sporo, możemy bowiem zdecydować się na 2-litrowe TDI, w wersji o mocy 170 lub 195 KM. Miłośnicy silników benzynowych z pewnością ucieszą się na widok turbodoładowanego, benzynowego silnika 1,4 o mocy 210 KM. To o ponad 50 KM więcej niż w standardowej wersji!

Z kolei fani ekstremalnych wrażeń docenią najmocniejszy, dwulitrowy motor TSI, który generuje nawet 250 koni mechanicznych.

Tagi: , , , ,

Skomentuj