Volkswagen Tiguan

sty 10th, 2013 | Przez | Kategoria: Modele VW

Volkswagen Tiguan – samochód typu SUV produkowany przez niemiecki koncern Volkswagen od 2007 roku.

Nazwa Tiguan została wybrana w konkursie niemieckiego magazynu Auto Bild. Samochód oferowany jest w pięciu wersjach napędowych. Osoby, które chcą zakupić Volkswagena Tiguana mogą wybierać spośród trzech silników benzynowych – 1.4 TSI R4 150 KM, 2.0 TSI R4 170 KM oraz 2.0 TSI R4 200 KM oraz dwóch dieslów – 2.0 TDI R4 140 KM i 2.0 TDI R40 o mocy 170 KM. Nowe motory diesla posiadają bezpośredni wtrysk typu Common Rail, który umożliwia spełnianie norm Euro IV oraz Euro V. Każdy z silników może współpracować z sześciobiegową manualną lub automatyczną przekładnią.

Pojemność bagażnika wynosi 430 litrów, a po złożeniu rzędu tylnych siedzeń ulega zwiększeniu do 1510 litrów. Samochód standardowo wyposażono w sprzęgło typu Haldex, które umożliwia optymalne rozdzielanie momentu obrotowego pomiędzy obie osie. W normalnych warunkach 90% mocy przekazywane jest na przednią oś, ale w razie potrzeby niemal cały moment obrotowy może zostać przekazany na tył.

Auto dostępne jest w trzech wersjach wyposażeniowych – Trend & Fun, Track & Field oraz Sport & Style. Samochód odznacza się wysokim poziomem bezpieczeństwa o czym świadczy maksymalny wynik pięciu gwiazdek uzyskany w międzynarodowych testach zderzeniowych Euro NCAP. Volkswagen Tiguan produkowany jest w niemieckiej fabryce Volkswagena w Wolfsburgu. Główną konkurencję dla wspomnianego modelu stanowią Toyota RAV4, Jeep Compass, Nissan Qashqai oraz Honda CR-V.

Volkswagen Tiguan – opinie

Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że Volkswagen Tiguan jest mniejszą odmianą Touarega. Sporo kontrowersji wokół samochodu wywołał jego wygląd i charakter, a właściwie brak obu tych cech. VW Tiguan prawdopodobnie został zaprojektowany w podobny sposób jak Volkswagen Golf, czyli jego wygląd ma przede wszystkim nie wzbudzać kontrowersji. O ile w segmencie samochodów osobowych dewiza ta sprawdziła się doskonale, o czym świadczy ilość sprzedanych Golfów na całym świecie, o tyle krytycy są zgodni, że w przypadku aut typu SUV auto powinno posiadać odmienny, nieco agresywny charakter, którego Tiguanowi zdecydowanie brakuje…

Tagi: , , ,

Skomentuj