Volkswagen up! z turbo nadchodzi

sty 3rd, 2015 | Przez | Kategoria: Aktualności

Dziennikarze z Wielkiej Brytanii donoszą, iż niemiecki koncern – Volkswagen przygotowuje się do premiery modelu up! wyposażonego w turbodoładowanie. Auto miałoby trafić do salonów jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku.

volkswagen-up!Volkswagen up! ujrzał światło dzienne po raz pierwszy w 2011 roku, gdy podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie zaprezentowana została wersja koncepcyjna modelu. Co ciekawe, w 2015 roku odmiana ta ma szanse na trafienie na rynek w niemal niezmienionej wersji. Z informacji, które zostały opublikowane w Internecie i natychmiast podłapane przez czołowe portale motoryzacyjne z całego świata samochód ten trafi do sprzedaży w jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku.

W pierwszych miesiącach, samochód będzie dostępny wyłącznie na rynkach Ameryki Południowej. Póki co Volkswagen nie wspomina o możliwości dystrybucji auta w Europie, ale w zależności od przewidywanej sprzedaży modelu up! decyzja ta może ulec zmianie.

Pod maskę samochodu prawdopodobnie trafi 3-cylindrowy silnik TSI o pojemności jednego litra, który będzie w stanie generować aż 100 KM mocy. Ta jednostka napędowa znana jest już wszystkim miłośnikom niemieckiego koncernu z modelu Polo. Pamiętajmy, że nowy Volkswagen up! będzie ważył niecałe 900 kilogramów, co przy 100 KM mocy może przełożyć się na w pełni satysfakcjonujące osiągi pojazdu.

Tagi: , , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Oby zmienili zdanie i zdecydowali się na dostarczenie samochodu na rynek europejski, bo mojej żonie bardzo się ten model spodobał. Wygląda całkiem fajnie i pod maską też nieźle 😉

Skomentuj