Volkswagen wkroczy do F1?

gru 5th, 2014 | Przez | Kategoria: Aktualności

Wiele wskazuje na to, że plotki dotyczące wejścia Volkswagena do Formuły 1 mogą niebawem stać się faktem. Niemiecki koncern coraz poważniej zaczyna rozważać taką ewentualność.

stefano-domenicali-audiWedług informacji podanych przez stację BBC, możliwość stworzenia firmowego zespołu Volkswagena, który przystąpi do rywalizacji w „królowej sportów wyścigowych” jest coraz bliższa realizacji. Opcja ta rozważana jest poprzez zatrudnionego w listopadzie przez Audi byłego szefa wyścigowego zespołu Ferrari – Stefano Domenicaliego.

Wejście do F1 wg niemieckich mediów może być częściowo powiązane z niewątpliwym sukcesem, jaki w tym sezonie odniósł konkurencyjny koncern – Mercedes. Firma spod znaku gwiazdy obecna jest w Formule 1 od czterech lat, a w ostatnim sezonie dwóch kierowców tego zespołu uplasowało się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej, a sam Mercedes odniósł triumf w całosezonowej klasyfikacji konstruktorów.

Swego czasu, do opinii publicznej trafiały informacje o planowanej współpracy na linii Volkswagen – Red Bull. Drugi z tych zespołów dość głośno narzekał na posiadane w swojej gamie silniki, a niemiecki koncern miałby wówczas stanowić ich dostawcę. W chwili obecnej, Volkswagen jest o wiele bliższy stworzenia własnego zespołu, który mógłby przystąpić do cyklu już w przyszłym sezonie.

Tagi: , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. no cóż BBC chyba nie kłamie… moim zdaniem jeśli mają taka szansę, aby stworzyć drużynę i startować to śmiało, to byłby duży krok dla nich i fajne, nowe doświadczenie. Jeśli uda im się nawiązać współpracę z redbullem to też fajnie.

Skomentuj