Volkswagen wstrzymuje produkcję Passata!

Sty 28th, 2017 | Przez | Kategoria: Aktualności

W ostatnim czasie, zainteresowanie jednym z flagowych modeli Volkswagena znacznie spadło. W związku z tym, Niemcy zadecydowali o tymczasowym wstrzymaniu produkcji Passata.

Produkcja zostanie wstrzymana w jednej z kluczowych fabryk dla niemieckiego koncernu z siedzibą w Emden. Wg obecnych ustaleń, produkcja Volkswagena Passata została póki co wstrzymana do 3-go lutego br. Wiadomo także, iż model ten nie będzie produkowany w dwóch dodatkowych dniach – mowa o 17. lutym oraz 21. lutym.

Rzecznik Volkswagena postanowił oficjalnie odnieść się do tych postanowień. W krótkim komunikacie prasowym przyznał on, iż problem ze sprzedażą Volkswagena Passata dotyczy rynku tureckiego, angielskiego oraz rosyjskiego. Dodał on także, iż zainteresowanie tym flagowym modelem niemieckiego koncernu dość mocno spadło, przez co niewykluczone są kolejne przestoje w dalszych etapach produkcji.

Krytycy motoryzacyjni z całego świata twierdzą, iż spadające zainteresowanie Passatem może być pokłosiem tzw. Dieselgate, na którym Volkswagen stracił nie tylko finansowo, ale przede wszystkim wizerunkowo. Nie wskazują na to jednak wyniki sprzedażowe Volkswagena, gdyż w 2016 roku Niemcy wyprodukowali 10,3 miliona samochodów, co wg nieoficjalnych danych pozwoliło im ponownie wrócić na szczyt sprzedażowy, wyprzedzając najgroźniejszego rywala z Kraju Kwitnącej Wiśni – mowa o Toyocie.

Tagi: , , , , ,

Skomentuj