Volkswagen XL1 będzie produkowany seryjnie?!

Lut 20th, 2012 | Przez | Kategoria: Aktualności

Już ponad pół roku temu informowaliśmy Was o projekcie Volkswagena, XL1. Jak się okazuje projekt ten ma szansę trafić do produkcji już w przyszłym roku! Czy tak skonstruowany samochód ma szansę stać się hitem na rynku?

Już na pierwszy rzut oka widać, że współcześnie produkowane auta wyglądają zgoła odmiennie niż Volkswagen XL1, więc produkcja tego auta jest wielką niewiadomą. Z jednej strony samochód może okazać się hitem, a z drugiej strony może zakończyć się wielką klapą.

 

Volkswagen XL1 będzie jednym z najbardziej ekonomicznych samochodów na rynku. Poprzez uzyskanie aerodynamicznej formy i połączeniu dwóch silników możliwe jest osiągnięcie spalania na poziomie 0,9 l/100 km i jest to naprawdę imponujący wynik. Hybrydowy napęd auta składa się z dwucylindrowego silnika wysokoprężnego o pojemności 800 cc i mocy 47 KM oraz elektrycznego o mocy 27 KM.

Jakie są zatem osiągi XL1? Napęd powyższych jednostek pozwala VW rozpędzić się 0-100 km/h w ciągu 11,9 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi 160 km/h. Nie są więc to osiągi auta sportowego, ale nie oszukujmy się – ktoś, kto pragnie emocji rodem z sportowego auta raczej nie zakupi XL1. Rekompensuje nam to niska emisja CO2 na poziomie 24 h/km. Jeśli korzystalibyśmy wyłącznie z silnika elektrycznego, to pozwoliłoby nam to na przejechanie 35 km.

Tagi: , , , ,

Skomentuj