Volkswagen zaczyna budować nową fabrykę w Polsce

lis 16th, 2014 | Przez | Kategoria: Aktualności

Niemiecki koncern kontynuuje rozwój swojej firmy na terenie naszego kraju. Kilka dni temu, przedstawiciele grupy VAG przeprowadzili uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową fabrykę, która powstanie we Wrześni.

volkswagen-crafterZgodnie z zapowiedziami, które od wielu miesięcy pojawiały się w polskiej prasie, nowa fabryka Volkswagena powstanie we Wrześni – miejscowości oddalonej o ok. 50 km od Poznania. Budowa zakładu ruszy lada moment, a termin jej ukończenia planowany jest na drugą połowę 2016 roku. Kilka miesięcy później, Wielkopolskie zakłady zacznie opuszczać największy użytkowy pojazd oferowany przez niemiecki koncern – Volkswagen Crafter.

Teren niemieckiej fabryki w Polsce będzie sięgać 220 ha. W ramach projektu we Wrześni zostanie stworzona nowoczesna hala produkcyjna, lakiernia, hala montażowa, a także park dostawców z przestrzenią logistyczną. Według zapewnień Volkswagena, fabryka we Wrześni będzie w stanie produkować nawet 100 tys. aut w skali roku.

Początkowe zatrudnienie Volkswagena we Wrześni szacowane jest na ok. 3000 osób.

Tagi: , , , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. No i świetnie, że się u nas wybudują! Tyle miejsc pracy to naprawdę sukces i jakby nie było zbawienie dla naszego kraju, bo bezrobocie jest przecież wysokie.

Skomentuj