Volkswagen zaczyna budować nową fabrykę w Polsce
lis 16th, 2014 | Przez kamil AktualnościNiemiecki koncern kontynuuje rozwój swojej firmy na terenie naszego kraju. Kilka dni temu, przedstawiciele grupy VAG przeprowadzili uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową fabrykę, która powstanie we Wrześni.
Zgodnie z zapowiedziami, które od wielu miesięcy pojawiały się w polskiej prasie, nowa fabryka Volkswagena powstanie we Wrześni – miejscowości oddalonej o ok. 50 km od Poznania. Budowa zakładu ruszy lada moment, a termin jej ukończenia planowany jest na drugą połowę 2016 roku. Kilka miesięcy później, Wielkopolskie zakłady zacznie opuszczać największy użytkowy pojazd oferowany przez niemiecki koncern – Volkswagen Crafter.
Teren niemieckiej fabryki w Polsce będzie sięgać 220 ha. W ramach projektu we Wrześni zostanie stworzona nowoczesna hala produkcyjna, lakiernia, hala montażowa, a także park dostawców z przestrzenią logistyczną. Według zapewnień Volkswagena, fabryka we Wrześni będzie w stanie produkować nawet 100 tys. aut w skali roku.
Początkowe zatrudnienie Volkswagena we Wrześni szacowane jest na ok. 3000 osób.





No i świetnie, że się u nas wybudują! Tyle miejsc pracy to naprawdę sukces i jakby nie było zbawienie dla naszego kraju, bo bezrobocie jest przecież wysokie.