Volkswagen zaprezentuje hybrydowego Golfa

lut 24th, 2014 | Przez | Kategoria: Aktualności

Podczas nachodzących Targów Motoryzacyjnych w Genewie zostanie oficjalnie zaprezentowana elektryczna wersja Volkswagena Golfa o oznaczeniu GTE.

vw-golf-gtiGolf GTE napędzany będzie za pośrednictwem dwóch silników – elektrycznego i benzynowego. Benzynowy silnik TSI o pojemności 1.4 litra i mocy 150 KM wspierany będzie przez elektryczną jednostkę napędową dostarczającą 102 KM. Łączna moc, jaką będzie w stanie osiągnąć hybrydowy Volkswagen Golf wynosić będzie 204 KM przy 350 Nm momentu obrotowego. Jak przełoży się to na osiągi hybrydowego Golfa? Otóż przyspieszenie od 0 do 100 km/h możliwe będzie w czasie 7,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 218 km/h.

Według zapewnień niemieckiego producenta maksymalny zasięg hybrydowego Volkswagena Golfa wyniesie 580 km. W trybie elektrycznym auto będzie w stanie poruszać się z maksymalną prędkością z rzędu 50 km/h. Łączna masa pojazdu wynosić będzie 1520 kg, z czego 120 kg ważyć będą same akumulatory.

Auto do salonów trafi jeszcze w tym roku, lecz najpierw zostanie oficjalnie zaprezentowane podczas nadchodzących Targów Motoryzacyjnych w Genewie, które rozpoczną się już na początku marca.

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj